خبرهای دکتر خباز

استاندار سابق سمنان در دولت یازدهم در خصوص تازه ترین اظهارات تندروها درباره ورود نظامیان در عرصه انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: تندروها کشور را براساس نظریات خود به سوی امنیتی بودن سوق ندهند. در حال حاضر یکی از عمده مشکلاتی که کشور با آن دست و پنجه نرم می کند، این است که کماکان سایه تصمیم گیری نظامیان بر روی کشور است چه در تایید افراد در مجلس و دیگر بخش ها و چه در اقتصاد کشور. از آنجایی که می گویند آزموده را آزمودن خطاست، اصولگرایان تندرو نباید کشور را براساس نظریات خود به سوی امنیتی بودن سوق دهند. در حال حاضر یکی از عمده مشکلاتی که کشور با آن دست و پنجه نرم می کند، این است که کماکان سایه تصمیم گیری نظامیان بر روی کشور است چه در تایید افراد در مجلس و دیگر بخش ها و چه در اقتصاد کشور.

19 فروردين 1397 - 19:28

محمدرضا خباز، فعال سیاسی اصلاح‌طلب می‌گوید مهمترین کاری که دولت دوازدهم باید در سال جدید در دستور کار خود قرار دهد ایجاد اشتغال است.

13 فروردين 1397 - 19:39

محمود احمدی‌نژاد در طول سال‌های ریاستش بر دولت ملتهب‌ترین رابطه ممکن را با مجلس هشتم و بعدتر با مجلس نهم داشت.

02 فروردين 1397 - 21:45

اخیرا تعدادی از اعضای فراکسیون امید در دیدار با رئیس دولت اصلاحات مطالبی را مطرح و ارزیابی‌هایی نسبت به عملکرد این فراکسیون داشته‌اند. در نهایت نیز گزارشی از عملکرد یک ساله به رئیس دولت اصلاحات ارائه کردند. نکته‌ای که در گذشته و در دیدار اخیر فراکسیون امید با رئیس دولت اصلاحات نیز بدان پرداخته شد، مساله ارتباط این فراکسیون با مجموعه دولت بود که چندان مطلوب به نظر نمی‌رسد. پرسش این است که چه باید کرد؟

16 اسفند 1396 - 20:41

استاندار سابق سمنان گفت: تدوین دقیق و اجرای درست طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان می‌تواند خدمت بزرگی به کشور باشد.

15 اسفند 1396 - 08:15

راهبرد مخالفان دولت روحانی ناکامی رئیس‌جمهور در دولت یازدهم بود. این راهبرد به یک استراتژی قدرتمند برای عبور از روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال جاری تبدیل شد و با تشکیل جمنا و ائتلاف بی‌سابقه در جریان اصولگرا هدف نهایی آنها شکست روحانی در انتخابات۹۶ بود. مخالفان روش اعتدالی در قوه مجریه بعد از این شکست هم به مسیر خود ادامه می‌دهند. این بار البته استراتژی آنها پمپاژ نا‌‌امیدی به جامعه است به‌گونه‌ای که در اعتراضات اخیر به‌رغم دستاوردهای مثبت دولت در حوزه اقتصاد، شاهد جهش نوعی نا ‌امیدی در میان معترضان بودیم. مخالفت علنی با دولت به قصد وادار کردن روحانی به عقب نشینی و قبول همه درخواست‌های مخالفان دولت، البته با فشار و تدبیر مردم و دوستداران انقلاب خنثی شد. به‌طور یقین دلواپسان نقشه‌های زیادی برای قدرت گرفتن مجدد در مجلس شورای اسلامی دارند تا بتوانند در انتخابات ریاست‌جمهوری نیز اصلاح‌طلبان را شکست دهند. بازی‌سازی آنها علیه دولت به تازگی وارد مرحله جدیدی شده است و احتمالا هر روز ابعاد جدیدتری به خود خواهد گرفت. محمدرضا خباز، فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است بازندگان از روحانی دست روی دست نخواهند گذاشت و تا پایان مسیر دولت بر شدت مقابله با دولت روحانی خواهند افزود. «آرمان» برای بررسی بیشتر این موضوع با وی به گفت‌و‌گو پرداخته که درادامه می‌خوانید.

03 اسفند 1396 - 19:05

روزنامه آرمان در گفت وگویی با محمدرضا خباز سیاستمدار اصلاح‌طلب، نوشت: رئیس‌جمهور پس از 38 سال آرزوی مردم را با ارائه منشور حقوق شهروندی محقق ساخت. او در سال گذشته طی مراسمی منشور حقوق شهروندی را رونمایی و آن را به‌عنوان امری اساسی مطرح کرد.

25 بهمن 1396 - 17:35

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت: آیت‌الله خامنه‌ای کشور را با تدبیر و درایت هدایت کردند و امروز ما باید قدر این نعمت را بدانیم.

25 بهمن 1396 - 17:01

استاندار سابق سمنان بر لزوم اخلاق‌مداری از سوی دولتمردان و فعالان سیاسی تاکید کرد و گفت: ما به جای اینکه سیاست‌مان را اخلاقی کنیم، اخلاق‌مان را سیاسی کرده‌ایم.

21 بهمن 1396 - 06:54

محمدرضا خباز با تأکید بر اینکه «همه جناح‌های سیاسی درون نظام باید احساس کنند که امروز انسجام ملی از نان شب برای کشور ضروری‌تر است» تصریح کرد: «انسجام ملی یعنی همه کمک کنیم تا مشکلات حل شود نه اینکه مشکلات را بزرگنمایی کنیم تا خود را حق به جانب نشان دهیم. عده‌ای درصدد این هستند که از این نمد برای خود کلاهی بسازند. کما اینکه در نارضایتی‌هایی که به وجود آمد عده‌ای از مسئولان تریبون‌دار خودشان تحریک می‌کردند تا مردم را عامداً به صحنه اعتراض دعوت کنند.»

18 بهمن 1396 - 21:12

کاشمر از شهرستان هایی بود که سه عالم بزرگ آیت الله مشکینی، آیت الله ربانی شیرازی و شهید مدرس را از سوی رژیم پهلوی به آنجا تبعید کرده بودند و حضور و پندهای آنها در این شهرستان از اصلی ترین حرکات انقلاب در کاشمر بود.

15 بهمن 1396 - 19:45

پیش‌بینی‌ها درباره دولت حسن روحانی به آن شکلی که برخی عنوان می‌کردند جلو نمی‌رود و دولت پس از اتفاقات اخیر با چالش‌ها و موانع جدیدی در زمینه تحقق مطالبات مردم مواجه شده است. تغییر معادلات بین‌المللی با روی کار آمدن ترامپ در ایالات متحده آمریکا از یک سو و از سوی دیگر تشدید مخالفت‌های داخلی با دولت حسن روحانی شرایطی را برای دولت و اصلاح‌طلبان به وجود آورد که نیاز‌مند تدبیر ویژه برای عبور از این بزنگاه مهم و تاریخی است. به همین دلیل و برای تحلیل و بررسی این شرایط با دکتر محمدرضا خباز نماینده چهار دوره مجلس شورای اسلامی و استاندار سمنان در دولت یازدهم گفت‌وگو کردیم. استاندار سابق سمنان در تحلیل این شرایط در گفت‌وگو با «آرمان» تصریح می‌کند

11 بهمن 1396 - 19:23

پيروزي اخير جمهوري اسلامي‌ايران در برابر آمريکا و موضع ضعيف و منفعلانه ترامپ در قبال برجام را از يک منظر کلي بايستي حاصل تلاش‌ها و مجاهدت‌هاي تيم ديپلماسي و هسته‌اي کشورمان به رهبري دکتر محمد جواد ظريف دانست که طي چند سال گذشته...

30 دی 1396 - 21:43

استاندار سمنان گفت : اعتماد دوباره بخش خصوصی به دولت برای سرمایه گذاری در بخش های مختلف صنعتی از اقدمات ارزشمند و ماندگار دکتر روحانی در این استان است.

13 دی 1396 - 18:34

استاندار سمنان گفت : با ارایه تسهیلات 9 هزار میلیارد ریالی ، تا پایان سال جاری بیش از 15 هزار نفر در این استان وارد بازار کار می شوند.

12 دی 1396 - 17:18

استاندار سمنان به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی پیامی به شرح ذیل صادر کرد: 

07 دی 1396 - 15:53

محمدرضا خباز در در بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای و کارگاه‌های مهارت‌آموزی سمنان گفت: فعالیت‌های فنی و حرفه‌ای برای ایجاد ارتباط بین دانشگاه و صنعت در استان سمنان توسعه می‌یابد.

07 دی 1396 - 15:51

محمدرضا خباز در جلسه مدیریت عملکرد و بازرسی استان سمنان با تأکید بر لزوم اطلاع‌رسانی عملکرد دولت برای مردم گفت: بالغ‌بر ۳ هزار میلیارد یورو تفاهم‌نامه دولت با بخش خصوصی در استان سمنان منعقدشده است.

07 دی 1396 - 15:50

استاندار سمنان گفت: در دو سال گذشته ۸ همایش سرمایه گذاری داخلی برگزار کردیم و از این همایش‌ها بیش از ۷ هزار میلیارد تومان تفاهم نامه با بخش خصوصی امضا کرده‌ایم که تاکنون ۴۲ درصد از این تفاهم نامه‌ها محقق شده است.

07 دی 1396 - 15:38

امروز
کل بازدید
213
2939076

 

Copyright © 1396 پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمدرضاخباز. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد. طراحی وبهینه شده توسط گروه فناوری اطلاعات باران.