دوران فیلترگذشته، جایگزین‌کنیم

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

در عصر رسانه‌ها و زمانی که به اعتقاد کارشناسان این رسانه‌های فردی هستند که از قدرت تاثیرگذاری قوی برخوردارند، سخن گفتن از فیلتر چندان مطلوب نیست. امروز فضای مجازی یکی از نیازهای واقعی وکارآمد کشورمان است. تعداد زیادی از مردم ایران از شبکه‌های مجازی استفاده کرده و عضو تلگرام و سایر شبکه‌ها هستند. به‌طوری که برای برخی از شهروندان ایرانی این فضا و استفاده ساده از تلگرام آن را تبدیل به فضایی برای درآمد روزانه و وسیله‌ای برای امرار معاش آنها کرده است و هزاران شغل مجازی از این طریق ایجاد شده است.

در عصر رسانه‌ها و زمانی که به اعتقاد کارشناسان این رسانه‌های فردی هستند که از قدرت تاثیرگذاری قوی برخوردارند، سخن گفتن از فیلتر چندان مطلوب نیست. امروز فضای مجازی یکی از نیازهای واقعی وکارآمد کشورمان است. تعداد زیادی از مردم ایران از شبکه‌های مجازی استفاده کرده و عضو تلگرام و سایر شبکه‌ها هستند. به‌طوری که برای برخی از شهروندان ایرانی این فضا و استفاده ساده از تلگرام آن را تبدیل به فضایی برای درآمد روزانه و وسیله‌ای برای امرار معاش آنها کرده است و هزاران شغل مجازی از این طریق ایجاد شده است. از سوی دیگر البته همواره باید به داخل کشور نگاه کرد و طبیعتا به دلایل مختلف باید در فکر جایگزین این شبکه‌ها بود. به این معنا که در عرصه استفاده از شبکه‌های مجازی نباید تنها به بیگانگان نگاه کرد، به‌طوری که باید از چند دریچه این نیاز تامین شود تا مردم احساساس آرامش بیشتری کرده و حق انتخاب داشته باشند. احترام به حق انتخاب در یک جامعه درمسائل شخصی و اجتماعی حقی اساسی است. فیلترکردن یکباره شبکه‌های اجتماعی به مصلحت نیست زیرا موجبات نارضایتی و ناراحتی مردم به خصوص افرادی که از این طریق ارتزاق می‌کنند را فراهم می‌کند. البته در این مسیر ابتدا باید به تولید شبکه‌های اجتماعی داخلی توجه کرد و طی برنامه‌ریزی زماندار مردم را تشویق به استفاده از شبکه‌های اجتماعی داخلی‌کنیم. و در مرحله بعد برای رویکرد مثبت‌تر مردم به این رسانه‌های داخلی آنها را در شرایط رقابت با شبکه‌های قدرتمندتر قرار دهیم. به‌طوری که تنها یک شبکه اجتماعی داخلی موجود نباشد تا اگر شرکت خدمات دهنده تصمیم به قطع همکاری خود گرفت، با مشکلاتی مواجه شویم. بررسی این موارد باید صادقانه و عاقلانه صورت بگیرد. اینکه برخی مسئولان اعلام می‌کنند یک شبکه اطلاع‌رسانی مجازی به یکباره قطع خواهد شد، رضایت مردم را با خود به دنبال نخواهد داشت. برای اینکه رضایت مردم را به دست آوریم باید کالایی ناب و با کیفیت در این عرصه با امکانات بیشتر و متنوع به مردم ارائه دهیم. آنگاه مردم تمایل بیشتری به خدمات داخلی پیدا خواهند کرد. در نتیجه تعین زمان ضرب‌الاجل موجبات رضایت مردم را فراهم نخواهد کرد. از این رو اگر قرار است اقدامی در این زمینه صورت بگیرد باید در زمان مناسبی و بعد از اینکه جایگزین مناسبی برای آن با کیفیت بهتری ارائه دهند، آنگاه مردم قدرت انتخاب پیدا کرده و به محصول با کیفیت داخلی در عرصه مجازی روی خواهند آورد.

امروز
کل بازدید
1417
2962533

 

Copyright © 1396 پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمدرضاخباز. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد. طراحی وبهینه شده توسط گروه فناوری اطلاعات باران.