كدخدايي: برخي در ايام انتخابات از جايگاه يك مخالف نظام تبليغات مي‌كردند

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

در همين انتخابات اخير شنيديم و بسيار هم ناراحت شديم كه كانديداهايي كه تبليغات مي‌كنند گويي در جايگاه يك اپوزيسيون قرار گرفته‌ بودند و نظام را مقابل خود مي‌گذاشتند و از جايگاه يك مخالف نظام تبليغات مي‌كردند.

عباسعلي كدخدايي سخنگوي شوراي نگهبان با اشاره به ضرورت اصلاح قانون انتخابات و ضرورت توجه به مسائلي همچون بحث تبليغات در اين انتخابات گفت: تبليغاتي كه امروز براي انتخابات گوناگون در كشور مي‌شود، تبليغات لجام‌گسيخته است و هيچ سقفي وجود ندارد تا مشخص باشد، براي يك انتخابات در يك حوزه‌ محدود جهت ورود به مجلس چقدر بايد هزينه شود؟ يا به‌عنوان مثال، تبليغات ما براي انتخابات رياست جمهوری هيچ نظمي ندارد. 
وي با اشاره به معيار‌هاي نظارت بر انتخابات در ساير كشورها گفت: در برخي كشورها براي ميزان هزينه تبليغات انتخابات، ملاك و معيار وجود دارد، به علاوه براي چگونگي هزينه تبليغات هم قانون وضع كرده‌اند يا براي اينكه تبليغات بايد از سوي چه كساني انجام گيرد، اما ما در كشور خود همواره اين مشكل را داريم؛ چه در انتخابات مجلس و چه در انتخابات رياست جمهوري به هر حال نمايندگان فعلي از امكان نماينده بودن استفاده مي‌كنند و همواره به واسطه فعاليت‌هاي خود در كشور نمايندگان در اخبار ديده مي‌شوند، اما از رقيبي كه هم‌اكنون نماينده نيست اين امكان سلب شده است.
 سخنگوي شوراي نگهبان ادامه داد: وقتي به تبليغات انتخاباتي در كشور نگاه مي‌كنيم، درمي‌يابيم كه در دهه 60 نامزدهاي انتخابات با هر ميزان از حجم تبليغات، همواره رويكردشان تقويت ارزش‌هاي انقلاب اسلامي بود، ولي امروز كمتر اين را مي‌بينيم و اين نكته را درباره شيوه‌هاي تبليغات نيز شاهديم. در همين انتخابات اخير شنيديم و بسيار هم ناراحت شديم كه كانديداهايي كه تبليغات مي‌كنند گويي در جايگاه يك اپوزيسيون قرار گرفته‌ بودند و نظام را مقابل خود مي‌گذاشتند و از جايگاه يك مخالف نظام تبليغات مي‌كردند. 
كدخدايي با اشاره به ضرورت اصلاح قانون انتخابات گفت: خوشبختانه اين مسئله از چند سال قبل مطرح شده و در سياست‌هاي كلي از سوي مقام معظم رهبري مورد توجه قرار گرفته است و خوشبختانه مجلس و دولت هر دو در اين زمينه فعال هستند؛ هم دولت در كميسيون‌ها لايحه مربوطه را آماده مي‌كند و هم رئيس مجلس كميسيوني را از مركب از كارشناساني از شوراي نگهبان، وزارت كشور و كميسيون‌هاي مختلف مجلس تشكيل داده‌ كه قانون فعلي را كارشناسي كنند و هر جا نياز به اصلاح دارد پيشنهاد شود.

امروز
کل بازدید
1437
2962553

 

Copyright © 1396 پایگاه اطلاع رسانی دکترمحمدرضاخباز. کلیه حقوق وب سایت محفوظ می باشد. طراحی وبهینه شده توسط گروه فناوری اطلاعات باران.